Проєкт «Інклюзія від А до Я»

Це проєкт-путівник для батьків дітей з особливими освітніми потребами. Тут пропонуються батькам рекомендації, як зберігати психологічний спокій, як підготувати дитину до занять в позашкіллі, а також про юридичні тонкощі інклюзивного (індивідуального) навчання. Багато вебінарів, презентацій, майстер-класів, тренінгів дають поради про те, як батькам допомагати дітям з ООП та підтримувати їхній психологічний стан і навчальні досягнення; як рутинні справи можуть стати основою для підтримки та навчання дитини; як визначити, над якими вміннями потрібно попрацювати; як навчати дитину через ігри та побутові справи.
Активна участь батьків дітей з особливими освітніми потребами в освітньому процесі є однією з важливих умов успішного інклюзивного навчання. Для зручності батьків зібрані нормативні документи з інклюзивного навчання та алгоритм вступу дитини з ООП до Київського Палацу дітей та юнацтва.
Якщо Ваша дитина має ООП ( особливі освітні потреби), і Ви бажаєте організувати інклюзивне навчання, то ми рекомендуємо наступне:
1. Зайти на сайт Київського палацу дітей та юнацтва та обрати гурток за вподобаннями – https://score.palace.kiev.ua/.
2. Прийти разом з дитиною в КПДЮ та написати заяву з проханням організувати інклюзивне (або спеціальне) навчання. Заяву може написати повнолітня особа або один з батьків (законний представник) дитини. До заяви додається копія висновку інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.